Srp 31

Vnitrozemské město Valls

do Města

Kostel ve Valls

Costa Dorada to nejsou jenom nádherné písčité pláže lákající k lenošení, ale také kraj s bohatou historií a zajímavým vnitrozemí. V tomto článku bychom vám tak chtěli představit středně velké město Valls, které leží ve vnitrozemí asi 20 kilometrů od pobřeží. Valls je hlavní město comarca Camp Alt a trvale zde žije 25 158 obyvatel. Jen pro zajímavost nadmořská výška je 230 metrů.

Město má krásné historické jádro. Za zmínku stojí hlavně kostel „Sant Joan“, jehož historie sahá až do šestnáctého století a „Capella del Roser“ s nádhernou mozaikou bitvy u Lepanta ze sedmnáctého století. Město Valls je rodištěm hudebního skladatele Roberta Gerharda (1896-1970).

 
  

Co se týká podoby města, tak starší část se nachází spíše na západě. Zde jsou typické úzké uličky, které se kroutí, jak se jim zachce. Ze zdejších náměstí stojí za zmínku hlavně Plaça del Portal Nou. Procházka tímto historickým jádrem Valls opravdu stojí za to. Východní část města je spíše modernější a najdete tu klasické pravoúhlé ulice a kolem nich obyčejné domy, bytovky nebo školy. Městem neprotéká žádná řeka, ale po jeho okrajích se nacházejí koryta třech menších potoků.

  

Co se týká okolní krajiny, tak zde převažují hlavně malá políčko, na kterých se pěstuje hlavně zelenina. Směrem na severovýchod od obce se také nachází hodně velká průmyslová zóna.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.ajvalls.org.

  

 

Napiš komentář