Archiv štítků: Doporučujeme

Tarragona centrum Costa Dorady

Tarragona je velké přístavní město v Katalánsku na severovýchodě Španělska a centrum stejnojmenné provincie. Zároveň je to takové neoficiální hlavní město riviéry Costa Dorada, protože se jedná o největší město a také se nachází zhruba v jejím středu.

TIP: Zajeďte si na dovolenou do Costa Dorada a užijte si španělského slunce.

Město má 140 184 obyvatel, uvádí se ale že v městské aglomeraci žije dohromady kolem 450 000 lidí (některé odvážné zdroje dokonce tvrdí  675.921 obyvatel). Tarragona je proslulá svými starověkými památkami, jejíchž význam podtrhuje to, že byla zapsána na seznam UNESCO. Tarragona je ale také moderním městem s obrovským přístavem. Z průmyslových odvětví je zde rozvinutá hlavně chemie.

   (Pokračování textu…)

La Móra

Městečko La Móra je situováno pouhých 8 kilometrů východně od Tarragony. V podstatě se jedná o turistickou obec. Na La Móra je velmi sympatické, že se nachází v zalesněné krajině, takže ve většině města je spousta zeleně a přirozeného stínu. Co naopak moc sympatické není, je poměrně malá pláž dlouhá pouze půl kilometru, což na velikost La Móry není zrovna moc. Zbytek pobřeží je obklopený strmými skalami.

  

Některé hotýlky, apartmány a soukromé vilky samozřejmě mají svoje bazény. Velký a krásný bazén má také Camping Torre de La Mora, který se nachází na západní straně pobřeží. Více o kempu se dozvíte například na následujících stránkách (česky).

(Pokračování textu…)

Ametlla de Mar

Toto katalánské letovisko se zkráceně jmenuje také pouze „La Cala“ nebo jen „Beach“ a leží v oblasti Baix Ebre. Původně rybářská osada, žije dnes kromě cestovního ruchu, stále velkou rybářskou tradicí. Najdete zde velkou námořní flotilu. Právě zde je také důležité místo pro lov katalánských tuňáků. V zátoce kotví luxusní jachty a je tu oblíbený jachtařský klub. S Barcelonou je spojeno pobřežním vlakem.

   (Pokračování textu…)

Miami Platja

Miami Platja je pobřežní turistické letovisko v Katalánsku v severovýchodním Španělsku na riviéře Costa Dorada. Miami Platja je administrativně součástí malého vnitrozemského městečka Mont-Roig del Camp (8 kilometrů severně), které už ale co do velikosti několikrát přerostlo. Město je složené převážně z apartmánů a soukromých vil. Kromě toho se zde nachází i několik větších hotelů.

   

Většina pobřeží města je rozdělena útesy na malé zátoky obklopené stromy a další zelení. Směrem na jih se ale rozkládá i dlouhá pláž, která se táhne až k sousednímu městu L’Hospitalet de l’Infant. Pokud půjdete po pobřeží, tak vlastně ani nepoznáte, že jste přešli z jednoho města do druhého.

(Pokračování textu…)