Srp 02

Sant Salvador

do Města

Sant Salvador je malé turistické letovisko na severu Costa Dorady patřící pod město Vendrell vzdálené asi 5 kilometrů ve vnitrozemí. Vendrell je větší město s 36.000 obyvateli a tak se někdy dokonce uvádí, že je Sant Salvador jednou z jeho čtvrtí.

Zajímavé ale je, že mezi oběma obcemi jsou asi 3 kilometry polí. Zatímco z obou stran srůstá Sant Salvador s okolními obcemi. Na západě je to Coma-Ruga, podle které se jmenuje i zdejší pláž. Na východě je to zase La Platja de Calafell a také Urbanització Bonavista.

  

Zdejší oblast je hodně hustě zalidněna a o turistickou sezónu je to tu často skutečně hlava na hlavě. Hotely a apartmány se zde skutečně táhnou po celém pobřeží nepřerušovaně v délce nejméně 25 kilometrů.

  

Ale zpět k Sant Salvadoru. Na obci je hodně znát, že se vlastně jedná jen o takovou letní turistickou rezidenci. Většinu obce tvoří hotely a apartmány. Centrum tvoří hlavně ulice Avinguda de Palfuriana, která vede hned vedle moře. Nacházejí se na ní krámky a sem tam nějaké restaurace. Mají zde i malé náměstíčko Plaça de Sant Salvador, které se nachází hned vedle moře. Náměstíčko je sice hezky vydlážděné, ale žádné památky zde nečekejte. Hlouběji ve městě jsou alespoň ukryté dva menší kostelíky.

Přímo u moře pak vede pěkná promenáda Passeig Marítim de Sant Salvador. Jinak hlavní zdejší lákadlo pláž je čistá, písčitá a cca 60 metrů široká. Koupání je zde pěkné i když zde občas bývají problémy s medúzami.

  

 

Napiš komentář