Čvc 15

Riudecanyes

do Města

Vnitrozemská obec Riudecañas je takovou větší malebnou vesnicí. Nachází se asi 10 kilometrů od pobřeží nejblíže k městu Cambrils. Zhruba stejně daleko je i historické město Reus. Centrum regionu Tarragona se pak nachází cca 25 kilometrů na východ. V Riudecanyes trvale žije 1118 obyvatel.

Obec má dlouhou historii o čemž svědčí první písemná zmínka z roku 1152 z listiny sepsané Ramónem Berenguerem IV. v Cambrils. Historik Eduard Toda ale naznačuje, že počátky města jsou ještě starší, což dokazují pozůstatky hradu, který zde prokazatelně stál již v roce 1162. Hrad se sice do dnešních dnů nedochoval, ale jeho výstavba pravděpodobně musela započít ještě dříve.

  

To nejlepší pro cestovatele?

Zajímavé a praktické tipy pro cestovatele. Cestopisy, představení míst, nejlepší hotely, travelhacking – všechno pro lidi, kteří chtějí poznat svět.

V roce 1185 udělil král Alfonso II Aragonský obci některá základní práva a zároveň jí zařadil pod správu města Cambrils. Od roku 1339 se pak Riudecañas více podílelo na správě celého regionu. Později se správa obce ještě mnohokrát změnila, chvíli na ní dohlížel místní guvernér, pak pověřený právník a po nějaký čas dokonce církevní správci.

  

Dnešní Riudecanyes je malá obec, kterou tvoří jen pár bloků domů. Žádné velké památky zde ale nečekejte i když má obec jako celek zajímavou atmosféru. Směrem na jih o obce se nacházejí malá políčka. Zajímavější je to ale směrem na sever. 300 metrů nad obcí se totiž nachází přehrada, která vytváří jezero Panta de Riudecanyes (dlouhé 1.7 kilometru a široké až 0.5 kilometru). Kolem jezera je pak spíše přírodní krajina skládající se z lesů nebo luk.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách města www.riudecanyes.altanet.org.

 

Napiš komentář