Čvc 30

Miami Platja

do Města

Miami Platja je pobřežní turistické letovisko v Katalánsku v severovýchodním Španělsku na riviéře Costa Dorada. Miami Platja je administrativně součástí malého vnitrozemského městečka Mont-Roig del Camp (8 kilometrů severně), které už ale co do velikosti několikrát přerostlo. Město je složené převážně z apartmánů a soukromých vil. Kromě toho se zde nachází i několik větších hotelů.

   

Většina pobřeží města je rozdělena útesy na malé zátoky obklopené stromy a další zelení. Směrem na jih se ale rozkládá i dlouhá pláž, která se táhne až k sousednímu městu L’Hospitalet de l’Infant. Pokud půjdete po pobřeží, tak vlastně ani nepoznáte, že jste přešli z jednoho města do druhého.

  

Jinak k Miami Platja snad ani není co dál říct. Je to prostě takové sterilní turistické letovisko, které nemá žádné centrum. Prostě široké silnice a nekonečné pravoúhlé bloky téměř stejných domů s bazény nebo v lepším případě hotelové paneláky. Nicméně krásné přírodní pláže v zátokách jsou opravdu nádherné.

Přímo nad městem prochází hlavní pobřežní dálnice A7. Cca 2 kilometry za touto dálnicí je i velké golfové hřiště Urbanització Golf Bonmont. Město Tarragona je odtud vzdálená asi 30 km na jih.

Panorama pláže:

 

Tags:

Napiš komentář