Čvc 29

Letovisko Sitges

do Města

Elegantní přímořské letovisko Sitges najdete na severovýchodě  Španělska ve slunném Katalánsku. Od hlavního centra Barcelony je městečko vzdáleno asi 35 kilometrů. Dnes má letovisko asi třicet tisíc obyvatel a žije svým specifickým koloritem. Najdete zde bohatou elitu, která tu traví slunné léto a příjemné zimy, v apartmánech na pobřeží tráví čas rodiny s dětmi, po palmové promenádě se prohání omladina na bruslích a centrum města je zase proslulé svou gay bar scénou. Panuje zde velmi tolerantní, příjemná a otevřená atmosféra.

  

Na co se můžete těšit?

Sitges je hlavním centrem katalánského modernismu pod vedením Santiaga Rusiňola. Právě zde se setkávali katalánští umělci a také kreativní osobnosti z celého světa. Navíc zde najdete mnoho muzeí. Do zorného úhlu milovníků moře a teplého počasí se Sitges dostalo již na konci 19. století a dnes je to jedno z nejluxusnějších letovisek v oblasti Středozemního moře.

  

Proč si užít dovolenou právě v Sitges?

Současné Sitges je letoviskem číslo jedna. Je to rušné a zároveň velmi osvěžující místo. Zde najdete vše, co potřebujete ke své báječně strávené dovolené. Jsou tu výborné ubytovací možnosti, krásné pláže a pobřežní promenáda, kde večer najdete útulné bary a kavárničky. Určitě zavítejte do krásného Starého města a prohlédněte si zajímavé městské budovy – například Museum El Cau Ferrat. Krásný je také místní kostel. Naučte se smlouvat na místní tržnici, která je oblíbena jak místními, tak i návštěvníky.

Kam se podívat?

Katalánsko oplývá mnoha krásami. Největší perlou je samozřejmě Barcelona. Právě ze Sitges je výborné spojení do Barcelony, kam se pohodlně dostanete po třicetiminutové jízdě. Užívejte si nejen příjemné pláže, ale také pulsující metropoli Barcelonu, kde najdete nejen mezinárodně proslulé památky, ale také výborné možnosti nákupů.

  

 

Napiš komentář