Srp 07

La Móra

do Města

Městečko La Móra je situováno pouhých 8 kilometrů východně od Tarragony. V podstatě se jedná o turistickou obec. Na La Móra je velmi sympatické, že se nachází v zalesněné krajině, takže ve většině města je spousta zeleně a přirozeného stínu. Co naopak moc sympatické není, je poměrně malá pláž dlouhá pouze půl kilometru, což na velikost La Móry není zrovna moc. Zbytek pobřeží je obklopený strmými skalami.

  

Některé hotýlky, apartmány a soukromé vilky samozřejmě mají svoje bazény. Velký a krásný bazén má také Camping Torre de La Mora, který se nachází na západní straně pobřeží. Více o kempu se dozvíte například na následujících stránkách (česky).

  

Jinak co říci o La Móra dál? Středem města vede kanál s malou říčkou, která však většinou v létě vysychá. Kolem kanálu vede také hlavní silnice. Blízko pláže tu mají dvě poměrně velká parkoviště, takže se sem můžete vydat vykoupat i z větší dálky. V centru jsou i nějaké obchůdky a restaurace, ale to je tak vše. Pak už se akorát široko daleko rozléhají čtvrti apartmánů a vilek. V západní části obce jsou hezky rovnoběžné ulice, kde je celkem snadné se orientovat. Východní část ale tvoří doslova labyrint různě se klikatících silnic.

Hned na východě se nachází další malé turistické letovisko Tamarit. Zajímavostí Tamaritu jsou památky. Mají zde krásný a velký klášter. Na skalách nad oběma městy je pak strážní věž s nádhernou vyhlídnou na moře.

  

  

 

Tags:

Napiš komentář