Srp 02

Další pohled na letovisko Cambrils

do Města

Příjemné pobřežní město a letovisko v oblasti Baix Camp se nachází v provincii Tarragona v Katalánsku. Navíc je situováno v blízkost města Salou, kde se nachází mezinárodní letiště. Výborná doprava je tedy jednou z mnoha předností tohoto prázdninového centra. Cambrils má navíc i duši. Najdete zde památky na římské a středověké osídlení. Krásné jsou rovněž pláže s mnoha osvěžujícími borovicemi, které poskytují v parném létě příjemný stín.

  

Město dýchá historií.

Ve městě najdete pozůstatky po typických římských vilách. Ve středověku bylo Cambrils důležitým námořním a obchodním centrem. To se změnilo v 17. století, kdy došlo k válečnému střetu Katalánska se španělským králem. Od té doby Cambrils zratilo své výsadní postavení a přišlo o mnohá privilegia. V 18. století muselo čelit útokům pirátů. Ale Cambrils hájilo své území se ctí. I dnes tu najdete typické katalánské rodiny, kde je centrem dění rybářské řemeslo.

  

Kam zajít?

Od 60. let 20. století se zde začala budovat významná turistická základna. Městečko vedle zemědělství žije především cestovním ruchem. Najdete zde mnoho vil, kde své prázdniny tráví Evropané z chladněšjích koutů Evropy. Cambrils je navíc proslulé svými skvělými plážemi s vysokou kvalitou údržby. Najdete zde dvě pevnosti, krásné parky, Cambrils muzeum a Zemědělské muzeum .

Co navštívit v okolí?

Alforja je městečko pod horami se známým kostelem svatého Miquela. V Prades je nejzajímavější Ermita de l’Abellera. Je to svatyně situovaná na srázu nad městem. V městečku pak najdete chrám Panny Marie. Prades je také východisko do stejnojmenných a turisticky velmi oblíbených hor.

 

Napiš komentář