Čvc 11

Calafat malé letovisko

do Města

Calafat je menší pobřežní letovisko, které administrativně patří pod město Ametlla de Mar. Ametlla je vzdálené asi 5 kilometrů na jihozápad. Calafat je pobřežní letovisko, které se skládá po většinou z rekreačních letních domů. Jedná se většinou o typické letní domky na malém pozemku a s bazénem. Městečko má i svůj vlastní menší přístav, který slouží hlavně menším lodím.

  

Pláž je přímo ve městě jedna. Jedná se o malou písčitou pláž hned vedle přístavu. Tato pláž je dlouhá asi 200 metrů a je obklopena dvěma kamennými vlnolamy. Směrem na západ se nacházejí další třeba ještě menší pláže, zatímco na východě hned u sousedního L’Almadrava se nachází dlouhá písečná pláž.

  

Největší zajímavostí městečka je závodní okruh. Ten je dlouhý asi 3.2 kilometru a nachází se hned na okraji města směrem do vnitrozemí (za dálnicí E15 nebo také AP-7). Jedná se tedy o větší okruh, který slouží hlavně motorkám ale i autům. Příležitostně se využívá i k dalším akcím, například závodům na kolečkových bruslí. Vedle velkého okruhu se také nachází ještě jeden menší pro motokáry a podobně.

  

Napiš komentář