Srp 02

Ametlla de Mar

do Města

Toto katalánské letovisko se zkráceně jmenuje také pouze „La Cala“ nebo jen „Beach“ a leží v oblasti Baix Ebre. Původně rybářská osada, žije dnes kromě cestovního ruchu, stále velkou rybářskou tradicí. Najdete zde velkou námořní flotilu. Právě zde je také důležité místo pro lov katalánských tuňáků. V zátoce kotví luxusní jachty a je tu oblíbený jachtařský klub. S Barcelonou je spojeno pobřežním vlakem.

  

Proč právě sem?

V Ametlla de Mar mohou strávit příjemnou dovolenou v rytmu moře a slunce takřka všichni. Najdete zde výbornou turistickou základnu včetně informačního centra a dobrého spojení veřejnou dopravou do Barcelony a také do dalších turisticky oblíbených míst Katalánska. Na Váš pobyt se těší usměvaví a pohostiní Španělé. Najdete zde apartmány, hotely i penziony. Stejně tak dobré restaurace a příjemné kavárny. Nechybí ani kvalitní zázemí pro sportovní vyžití.

  

Letovisko žije kulturou.

V městečku můžete navštívit muzeum tradiční katalánské keramiky, které svou zajímavou expozici otevřelo v roce 2001. Letovisko žije mnoha kulturními festivaly a typickými španělskými oslavami. Přijďte nasát pravou katalánskou atmosféru do Ametlla de Mar. V únoru se koná Mariánský festival s velkým karnevalem, v květnu je to Květinový festival a v červnu Rybářský festival sv. Petra.

  

Co navštívit v okolí?

V městečku Xerta najdete grandiózní přehradu, která je technickou památkou na řece Ebro. Také tady se konají populární festivaly. Ve městě Tortosa najdete nejen římské ruiny a památky, ale také historii spjatou se slavnými Křížovými výpravami.

  

Panorama města Ametlla de Mar

 

Tags:

Napiš komentář